Світ перебуває в розпалі глобальної кризи сектору зберігання даних.
Сервери, розміщені по всьому світу, незабаром можуть зіткнутися із масштабною проблемою зберігання даних. Вважається, що її спроможна спричинити «запаморочлива кількість інформації», яку людство намагається щоденно зберігати у цифровому вигляді.
Дослідники з Університету Астона кажуть, що протягом наступних трьох років розміри глобальної дата-сфери – загального обсягу даних у всьому світі – збільшиться на 300 відсотків. Наразі усі ці дані зберігаються в банках серверів, які розміщено у величезних сховищах (дата-центрах).
Читайте також: Вчені створили гумовий комп’ютер, який можна стискати
На жаль, проблема створення додаткового простору «у хмарі» у відповідь на цю проблему не обмежується лише будівництвом додаткових приміщень для розміщення серверів.
Вчені з Університету Астона вказують на те, що дата-центри вже споживають до 1.5% всієї електроенергії, що виробляється у світі. І це робить доволі проблематичним будівництво все нових і нових майданчиків для розміщення потужних серверів.
Сервери, менші за волосину
Враховуючи все це, вчені наразі працюють над створенням нових поверхонь для зберігання даних завширшки в лише п’ять нанометрів. Це приблизно в 10 000 разів менше, ніж товщина людської волосини. Водночас такі сервери дозволять збільшити місткість сховищ зберігання даних на цифрових пристроях.
«Просте будівництво нових дата-центрів без паралельного удосконалення технологій зберігання даних не є тим рішенням, до якого варто прагнути, – говорить доктор Метт Деррі, викладач хімії в Коледжі інженерних і фізичних наук при університеті Астона. – Ми все частіше стикаємося з ризиком так званої кризи зберігання даних, тому вдосконалення рішень для зберігання даних є обов’язковою умовою, що дозволить нам крокувати в ногу з вимогами сучасного світу».
«Ми пропонуємо розглянути можливість використання передових досягнень в галузі хімії полімерів. Адже це може відкрити шлях до збільшення обсягу даних, які можна розмістити на носіях», – додає доктор Аміт Кумар Саркар, дослідник у галузі хімії матеріалів.
«Підвищення ефективності теперішніх технологій суттєво зменшить потребу у дорогому, екологічно шкідливому будівництві нових “мега-дата-центрів”. Наступні три роки стануть вирішальними. Передбачається, що у 2025 році глобальна дата-сфера збільшиться до 175 зетабайтів, при цьому один зетабайт приблизно дорівнює одному мільярду терабайтів», – підсумовує Саркар.