Агропросперіс Банк отримав відзнаки «Найкращий банк для агробізнесу» та «Банк-лідер за надійністю заощаджень для фізичних осіб» на «Банк Року-2023»

Цьогоріч за результатами конкурсу “Банк Року” Агропросперіс Банк отримав дві нагороди – Найкращий банк для агробізнесу та Банк-лідер за надійністю заощаджень для фізичних осіб.

Агропросперіс Банк підтвердив першість в обслуговуванні агробізнесу вже вп’яте, адже єдиний в Україні спеціалізується виключно на кредитуванні сільського господарства та надає українським аграріям професійне фінансування, яке ґрунтується на виключній експертизі в галузі, чіткому розумінні потреб та особливостей аграрного бізнесу. Відзнаку за лідерство в надійності заощаджень для фізичних осіб Банк отримує другий рік поспіль – за активне залучення вкладів населення та суттєвий приріст депозитного портфеля.

Про кредитування агробізнесу та залучення вкладників в умовах воєнного часу поговорили з Сергієм Козловим, членом правління Агропросперіс Банку з корпоративного бізнесу.

Які кредити для фермерів ви пропонуєте?

У поточних умовах найбільш популярним кредитним продуктом серед аграріїв, безперечно, є державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», за якою ми активно кредитуємо з 2020 року. У рамках цієї програми позичальники отримують доступ до фінансування на пільгових умовах, що є критично важливим в наш непростий час. Якщо ж наш клієнт не відповідає критеріям участі, то він може отримати в Агропросперіс Банку, наприклад, кошти під аграрні розписки або у формі кредитної лінії.

Перевагою наших кредитів завжди була швидкість прийняття рішення та видачі позики. Клієнти можуть бути впевнені, що кредитні кошти будуть на їхньому рахунку не пізніше ніж через 7 днів з моменту подання повного пакета документів, що дозволяє їм планувати та вчасно здійснювати усі сільськогосподарські операції. Така швидкість часто виявляється більш важливою, ніж нижча ставка.

Як обслуговуються видані кредити для агробізнесу?

Для нас завжди було важливим будувати з нашими позичальниками партнерські відносини і допомагати їм розвиватися, тому майже всі фермери, які вперше отримують у нас кошти, стають нашими постійними клієнтами. Нашим основним принципом було і залишається відповідальне кредитування агробізнесу, коли по кожній кредитній заявці ми погоджуємо ту суму фінансування, яка стане не тягарем, а навпаки сприятиме процвітанню бізнесу. Такий підхід гарантував нашим позичальникам більший запас міцності, здатність адаптуватися до змін та протистояти шокам, які принесла війна.

Одразу після повномасштабного вторгнення почалася постійна методична робота з кожним клієнтом, щоб допомогти йому вистояти й надалі. Ми весь час були з ними на зв’язку, спілкувалися, виїжджали в поля. Разом з клієнтами ми шукали рішення, переглядали графіки погашення, оптимізували кредитні продукти – робили усе можливе, щоб зберегти їхній бізнес, можливість працювати та виконувати свої зобов’язання. Можемо з впевненістю сказати, що ця робота була результативною. Звичайно, частка непрацюючих кредитів дещо збільшилася порівняно з попередніми роками, коли наш обсяг NPL коливався в межах 0,01-2%, але навіть зараз маємо вражаючу якість нашого кредитного портфеля.

Наскільки складно залучати депозити?

За час війни ми змогли збільшити кількість клієнтів-приватних осіб понад вдвічі, а сума їхніх вкладів зросла аж вчетверо. За таким суттєвим відносним приростом ми входимо в ТОП-5 на ринку. На сьогодні українці довірили Агропросперіс Банку більш ніж 1 млрд гривень коштів.

Показово, що такого приросту ми досягли попри відсутність розгалуженої мережі відділень (адже поки що маємо відділення лише в Києві та Вінниці) і попри далеко не найвищі ставки на ринку. Але при цьому, якщо проаналізувати попередні роки, то ми на постійній основі пропонуємо хоч і не найвищі, проте дуже вигідні відсотки по депозитах, відчутно вищі, ніж пропонували інші надійні банки України.

Фінансова вигода – це важлива, однак не єдина причина, по якій нас обирають вкладники. По-перше, це іноземний інвестор та західні стандарти діяльності та бізнес-етика. По-друге, це високий кредитний рейтинг і постійне дотримання всіх вимог законодавства та нормативів НБУ. По-третє, це звичайно, чіткий фокус на обслуговуванні одного з найбільш стабільних секторів – МСБ в сільському господарстві. Люди розуміють, що Агропросперіс Банк – це надійний банк для депозиту.

Які вклади в банках наразі більше цікавлять українців?

Після початку повномасштабного вторгнення більшість українців побачили стійкість банківської системи та не забрали свої кошти, однак, враховуючи турбулентність ситуації, обирали поточні рахунки або короткі вклади терміном 1-3 місяці. Але, завдяки продуманій політиці НБУ, привабливість строкових депозитів почала поступово зростати, а термін вкладів збільшуватися. Останні три місяці ми орієнтуємо вкладників саме на довгострокові депозити терміном 12 місяців. З огляду на впевнене скорочення інфляції та плани НБУ по зниженню облікової ставки вже наступного місяця, наразі оптимальним рішенням буде розмістити депозит у гривні на довший строк, щоб зафіксувати для себе найвищу ставку.

Серед тих клієнтів, які прагнуть мати повний доступ до власних коштів, але при цьому хочуть захистити їх від інфляції, популярними є картки з нарахуванням відсотків або вільні депозити. Наша картка Мрія дає можливість отримувати до 11% річних на щоденні залишки – це одна з найкращих подібних пропозицій на ринку.

І, звичайно, не можна оминути валютні вклади. Минулого літа НБУ дав змогу населенню придбати валюту за вигідним курсом за умови подальшого розміщення на депозиті й цей продукт досі не втрачає актуальності. Такий інструмент є зручним для диверсифікації валютних ризиків. На жаль, депозити в валюті мають дуже низьку дохідність, тому оптимально все-таки переважну частину коштів розміщувати на депозити у гривні.

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016. №319 у Державному реєстрі банків.

З повагою редакція International Financial Club «BANKIR»