Які відсоткові ставки в центробанках різних країн світу — Гетманцев

Які відсоткові ставки в центробанках різних країн світу — Гетманцев

24.03.2024 10:00

Дарія Шуть

Читати росiйською

FACEBOOKLINKEDINTWITTERTELEGRAM

Деякі країни світу вирішили залишити відсоткову ставку на теперішньому рівні, інші ж трохи знизили її або навпаки — підняли

Які відсоткові ставки в центробанках різних країн світу

Фото: freepik.com

Відповідні рішення були прийняти на засіданнях низки центральних банків світу, які пройшли цього тижня.

Про це повідомляє народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на своєму Telegram-каналі.

За його словами, ключовою темою засідань була інфляція та тактика її стримування, яка є вже традиційною для двох останніх років. Водночас ухвалені рішення в різних країнах відрізнялись.

Читайте також: У якому стані економіка України: інфляція, ціни та зарплати

США

Федеральна резервна система США зберегла відсоткову ставку у діапазоні 5,25%-5,50%. Такі показники були зафіксовані ще у липні 2023 року.

За прогнозом регулятора, на кінець 2024 року інфляція в країні становитиме 2,4%. Водночас прогноз зростання ВВП у 2024 році підвищено з 1,4% до 2,1%, а у 2025 році – з 1,8% до 2,0%.

Велика Британія

Банк Англії зберіг відсоткову ставку на найвищому за півтора десятиліття рівні – 5,25%.

Як розповів керівник регулятора Ендрю Бейлі, було зафіксовано ознаки зниження інфляції. Однак необхідно більше впевненості у тому, що ціновий тиск перебуває під повним контролем.

Вас може зацікавити: Наскільки виріс валовий зовнішній борг України – Гетманцев

Норвегія

Ставку також було збережено — на рівні 4,50%. У регуляторі країни зазначили, що зниження вартості запозичень прогнозують розпочати восени.

Китай

Народний банк країни зберіг ставку за кредитами для першокласних позичальників терміном на один рік на рівні 3,45%, і на п’ять років – на рівні 3,95%.

Швейцарія

Центральний банк знизив відсоткову ставку на 25 б.п. – до 1,50%. Таким чином, він став першим серед регуляторів з розвинених економік світу, який перейшов до пом’якшення ГКП.

Інфляція у Швейцарії у лютому сповільнилась до 1,2% і вже дев’ять місяців тримається у діапазоні нижче цільового показника у 2%.

Читайте популярне: Що чекає на облікову ставку в 2024 році: прогнози банкірів

Чехія

Відсоткова ставка знижена на 50 б.п. – до 5,75%.

Японія

Центральний банк країни підвищив ставку уперше за 17 років, ставши останнім, хто відмовився від політики від’ємних позик. Раніше ми писали, як це рішення вплине на Біткоїн та інші криптовалюти.

Короткострокова відсоткова ставка тепер становитиме 0% (+10 б.п.). Центробанк пообіцяв утримувати ставку овернайт у діапазоні 0-0,1% і застосовувати ставку 0,1% до залишків на поточних рахунках фінансових установ у банку.

Туреччина

Процентна ставка підвищена з 45,0% до 50,0% через погіршення прогнозу інфляції.

За інформацією регулятора, обмежувальна позиція зберігатиметься до тих пір, поки не відбудеться значна та стійка зміна інфляційних тенденцій.

Україна

Нагадаємо, згідно з рішенням Нацбанку, в Україні з 15 березня було знижено облікову ставку з 15% до 14,5%. Підставами для такого кроку стало подальше уповільнення інфляції, збереження стійкої ситуації на валютному ринку, а також позитивні зрушення в питаннях отримання зовнішньої допомоги.

Насамперед інфляція в Україні сповільнювалася швидше, ніж очікував НБУ. У лютому вона знизилася до 4,3% у річному вимірі. Базова інфляція також сповільнилася — до 4,5% р/р.