Укрексімбанк – банк, який змінює правила на ринку 

Укрексімбанк – один з найбільших корпоративно-інвестиційних банків України, що працює з великими, стратегічно важливими бізнесами. Залишаючись №1 кредитором корпоративного сектору під час війни (23 млрд грн за воєнний 2022 рік та 2,1 млрд грн в еквіваленті за перший квартал 2023 року), Укрексімбанк надає корпоративним клієнтам можливість зберегти або розширити бізнес.

Створення додаткових робочих місць великими позичальниками мотивує українців повертатися додому, розвивати сектор МСБ і відбудовувати українські громади.

Саме тому, тримаючи фокус на корпоративному сегменті, Укрексімбанк разом з цим має потужні проєкти і результати у секторах МСБ, розбудови громад та роздрібному сегменті.

Мільярд для МСБ від МФО

Ексім — фінансовий агент Уряду з реалізації програм міжнародних фінансових організацій і уряду України. Банк має потужну компетенцію в залученні коштів та формуванні фінансових продуктів, зокрема довгострокових кредитів, у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

З початку великої війни державний Укрексімбанк, саме за програмами міжнародних фінансових організацій разом з іншим кредитуванням, видав малому та середньому бізнесу кредитів на 1 млрд грн в еквіваленті.

Серед топ-10 банків за “5-7-9”

Сьогодні державний Укрексімбанк входить до топ-10 серед банків-учасників державної програми “Доступні кредити 5–7–9”.

Незважаючи на воєнний стан у країні, Банк активно надає кредити не лише на обігові кошти, а й готовий задовольняти потреби в купівлі/оновленні основних засобів.

Станом на 30 жовтня 2023 року Укрексімбанк входить до топ-5 банків щодо інвестиційного кредитування.

Під час війни більшість нових кредитів було надано підприємствам у рамках держпрограм. Фактично, лише завдяки держпрограмі “Доступні кредити 5−7−9 %”, позичальники могли й надалі отримувати доступніше фінансування.

Перший в Україні проєкт “5-7-9” для комунального підприємства

Нещодавно Укрексімбанк став банком, який надав перший кредит в Україні комунальному підприємству за державною програмою “5–7–9 %”.

Банк профінансував Комунальне підприємство “Водолій” Приютівської селищної ради (Олександрійський р-н, Кіровоградська обл.) на купівлю спецтехніки за державною програмою “Доступні кредити 5–7–9 %”.

Це дуже символічно, адже існує стереотип, що великі банки пропонують кредити тільки великому бізнесу та містам-мільйонникам.

Влітку 2023 року Укрексімбанк уклав першу угоду за державною програмою “Доступний фінансовий лізинг 5–7–9 %” з комунальним підприємством “Луцькводоканал” на суму 7,8 млн грн для закупівлі мобільних модульних систем доочистки води та каналізаційних автоматизованих решіток.

Також Укрексімбанк із грудня 2022 року приєднався до грантових програм. На сьогодні в Банку 5 клієнтів отримали від держави грантової підтримки на загальну суму 24,782 млн грн.

Довіра громадян до державних банків

На другому році війни Банк впевнено займає 4 місце серед усіх банків за обсягами строкових депозитів фізосіб із показником 25 млрд грн, і це при тому, що Банк не проводить стратегію класичного роздрібного банку, і не має розширеної мережі, а лише 46 філії та відділення.

Депозити. Упродовж 2023 року Банк на ринку депозитів фізичних осіб показав темпи зростання вищі за середні показники по Україні.

Приріст депозитів фізичних осіб у національної валюті за 9 місяцева поточного року склав 2,6 млрд грн — це історичний рекорд для банку із залучення протягом одного року.

Враховуючи реалії сьогодення, вкладники активно користуються дистанційними каналами, так, наприклад, частка депозитів, відкритих онлайн, в Укрексімбанку становить у жовтні понад 41 %.

Крім оформлення депозитів, вкладники можуть вільно керувати своїми збереженнями, а саме скасовувати або поновлювати автоматичну пролонгацію вкладів без відвідування та дзвінків до банку.

“єОселя”. 5 жовтня Київська філія Укрексімбанку видала перший іпотечний кредит за державною програмою “єОселя”. Кредит у рамках програми під 3 % річних отримала сім’я військовослужбовців-контрактників, яка до цього не мала власного житла та проживала у військовій частині.

ОВДП. Кожен українець сьогодні може допомогти країні та зробити свій внесок у Перемогу! Укрексімбанк пропонує громадянам підтримати бюджет України шляхом інвестування у військові ОВДП.

Станом на 1 вересня (з початку 2023 року) клієнти фізособи купили ОВДП на суму 4,1 млрд еквівалент грн (з них 21 % за рахунок нових грошей для Банку). Наразі доля ринку Ексіму на ринку ОВДП фізосіб становить 10 % (топ-3 банків).

Міста для людей

У вересні 2023 року Укрексімбанк започаткував платформу “Міста для людей”, у рамах якої було проведено круглий стіл щодо можливостей для фінансування муніципального сектору під час війни та в період відбудови.

Він започаткував серію публічних дискусій та практичних зустрічей, які державний Банк організовує для мерів та лідерів територіальних громад.

18 жовтня 2023 року за ініціативою Укрексімбанку в рамах платформи “Міста для людей” був проведений перший навчальний захід “Оцінка кредитоспроможності місцевих бюджетів”.

Укрексімбанк продовжить бути надійним фінансовим плечем держави для відновлення країни, повернення українців додому і добробуту наших громад.

Редакція Онлайн-журнал “BANKIR”