Як працюватиме цифровий фунт: подробиці

Банк Англії розглядає можливість розробки цифрового фунта стерлінгів, також відомого як “Britcoin”, який може не використовувати технологію блокчейн. Том Маттон, керівник проєкту Банку зі створення цифрової валюти центрального банку (CBDC), заявив, що розглядаються всі варіанти. Банк планує протестувати різні типи бухгалтерських книг, включно з публічними блокчейнами, щоб визначити найкращий варіант для CBDC Великої Британії.

цифровий фунт

Фото: motionarray.com

Банк Англії розглядає можливість розробки цифрового фунта стерлінга, також відомого як “Britcoin”. Він може не використовувати технологію блокчейн.

На нещодавній зустрічі технологів, організованій Банком Англії для обговорення того, як може бути розроблений цифровий фунт стерлінгів, “ніхто з них не погодився один з одним на жодному етапі”, – сказав Маттон.

Том Маттон, керівник проєкту зі створення цифрової валюти центрального банку (CBDC), заявив, що розглядаються всі варіанти.

“Ми безумовно хочемо бути сумісними з бізнес-моделями розподілених реєстрів у приватному секторі, але ми не були переконані, що розподілені реєстри забезпечують більшу ефективність порівняно зі звичайними реєстрами”, – сказав Маттон. “Це дуже відкрита система”.

Банк планує протестувати різні типи бухгалтерських книг, включаючи публічні блокчейни, щоб визначити найкращий варіант для CBDC Великобританії.

Хоча Банк хоче бути сумісним з бізнес-моделями приватного сектору з розподіленими системами управління, Муттон заявив, що вони не переконані в тому, що розподілені системи управління забезпечують більшу ефективність порівняно зі звичайними системами управління.

У підсумку Велика Британія планує стати світовим крипто-центром, тому й робить кроки на шляху до створення цифрової валюти.

Контекст

У квітні 2021 року Казначейство Великої Британії та Банк створили спільну робочу групу для дослідження британського ЦБДЦ. Приймання відповідей на консультації Банку з питання створення ЦБДЦ завершиться 30 червня, після чого Банк витратить два-три роки на оцінювання технології та політичних вимог перед ухваленням остаточного рішення.

Якщо рішення буде ухвалено, цифровий фунт стерлінгів може з’явитися в другій половині цього десятиліття і, найімовірніше, не матиме брендингу Банку Англії.

“Я не впевнений, що ми хочемо, щоб люди сприймали це як продукт Банку Англії”, – сказав Маттон. “Можливо, краще розглядати це як спосіб оплати, який пропонується вашим приватним гаманцем, і ви просто знаєте, що це дуже, дуже безпечно”.

Однак пізніше голова BoE Ендрю Бейлі засумнівався в необхідності створення цифрового фунта.

У лютому 2023 року глава Мінфіну Великої Британії Джеремі Гант заявив, що запуск CBDC можливий у цьому десятилітті, але не раніше 2025 року.