НБУ пом’якшив вимоги до правил організації захисту приміщень для небанків

Сергій ЖолобецькийНаціональний банк України

Національний банк України

Національний банк України пом’якшив вимоги до правил організації захисту приміщень для небанківських фінансових установ, що здійснюють незначні за обсягами валютні операції.

Про це йдеться у повідомленні НБУ, передають Українські Новини.

Йдеться про небанківські фінансові установи, операторів поштового зв’язку, що отримали ліцензію Національного банку України на здійснення торгівлі валютними цінностями та/або ліцензію на здійснення валютних операцій, їх структурних та відокремлених підрозділів, розташованих на території України, які здійснюють операції, що передбачають використання готівки в національній та/або іноземних валютах.

Отже, такі небанківські установи, в яких середньоденний обсяг цінностей не перевищує 20 мінімальних заробітних плат (134 тис. гривень), зможуть самостійно визначати необхідність:

– облаштування приміщень засобами охоронного призначення (фізичної та технічної охорони);

– облаштування приміщень системами відеоспостереження охоронного призначення;

– необхідність застосування сховища/сейфа для зберігання цінностей.

Також небанківські установи можуть використовувати сейфи І класу опору для зберігання готівки та/або інших цінностей в обсязі, що не перевищує середньоденний показник у 500 мінімальних заробітних плат.

Відповідні норми містить постанова правління Національного банку України від 17 січня 2023 року № 4 “Про затвердження Зміни до Правил з організації захисту приміщень небанківських установ в Україні”, що набирає чинності з 21 січня 2023 року.

Як повідомляли Українські Новини, у серпні минулого року Національний банк спростив вимоги до систем технологічного відеоконтролю за процесом обслуговування клієнтів у приміщеннях небанківських фінансових установ та операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями.

Верховна Рада встановила, що небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, сплачують щомісяця авансовий внесок з податку на прибуток у фіксованому розмірі.