НБУ презентував свою нову Стратегію, сфокусовану на спротив російській агресії та відновленні країни.

Сьогодні НБУ презентував свою нову Стратегію, сфокусовану на спротив російській агресії та відновленні країни.

?“Назва нашої нової Стратегії – Фінансова фортеця України. Влучна та зрозуміла аналогія. Адже фінансова екосистема має бути саме такою неприступною фортецею для ворога, а ми, її архітектори, повинні робити все, що пришвидшує Перемогу”, – сказав Голова Національного банку Андрій Пишний.

Отже, коротко розповідаємо про що цей новий документ ⤵️

✅Про нову стратегічну ідею

Національний банк спроможний за будь-яких умов реалізовувати свій мандат та об’єднувати ключових учасників фінансової екосистеми для збереження фінансової стійкості, зміцнення потенціалу України та забезпечення фінансової інклюзії громадян.

Водночас притаманна поточним умовам значна невизначеність та волатильність середовища вимагають гнучкості у плануванні та діях для швидшого та ефективнішого реагування на зміни.

Тож Стратегію Національного банку до 2025 року після дворічного впровадження було змінено на нову, що дасть можливість центробанку з урахуванням зовнішніх факторів розширити зону визначеності та заздалегідь сформувати альтернативні плани дій для різного розвитку подій.

?“Цією Стратегію ми заявляємо, що Національний банк не просто сприймає події, що відбуваються навколо, в пасивному режимі, точково реагуючи на ті чи інші ризики.

Ми маємо бачення та розуміємо траєкторію свого руху та руху країни. НБУ бере на себе відповідальність за якісні зміни у фінансовому, банківському секторі, у закладенні основи для відбудови української економіки. Цією Стратегією ми скорочуємо зону невизначеності. Ми торуємо шлях до Перемоги”, – зазначив Андрій Пишний.

✅Про нові стратегічні цілі

Реалізація Стратегії здійснюватиметься за п’ятьма стратегічними цілями, що зосереджені на основних функціях Національного банку – забезпеченні цінової і фінансової стабільності та підтримці країни на шляху до Перемоги.

А саме:

1⃣Стійка гривня

У її межах передбачається досягнення цінової стабільності та курсової стійкості.

2⃣Фінансова стабільність

Її досягнення передбачає забезпечення стану фінансової системи, за якого, незважаючи на усі зовнішні впливи, вона спроможна належно виконувати основні функції – фінансове посередництво та здійснення платежів – й успішно протистояти кризовим явищам.

3⃣Фінансова система працює на відновлення країни

Її мета – сприяння відновленню економіки, відбудові країни, поверненню до стійких темпів економічного зростання.

4⃣Сучасні фінансові послуги

Фінансова система має працювати безперебійно навіть під час війни, в умовах бойових дій чи в разі блекаутів.

Одне з ключових завдань центробанку полягатиме в посиленні кібербезпеки та ефективності готівкового обігу, а також у подальшій цифровізації фінансових послуг, упровадженні нових технологій, поширенні безготівкових розрахунків.

5⃣Ефективний центральний банк

Вона полягає в забезпеченні стійкості, ефективності, безперебійної роботи центробанку як ключової умови виконання всіх попередніх цілей, зазначених у цій Стратегії.

Отже, перші чотири цілі спрямовані назовні на задоволення потреб учасників фінансової екосистеми. П’ята ціль – “Ефективний центральний банк” – покликана поліпшити реалізацію Місії та Візії НБУ через внутрішню трансформацію.

?Детальніше – за посиланням у коментарях.