НБУ схвалив керуючого «Ідея Банк»: хто ним став

«Ідея Банк» отримав нового довіреного керуючого, затвердженого Національним банком України

idea bank

Фото: wikipedia.org

Національний банк України затвердив нового довіреного керуючого для «Ідея Банку», який контролюється польською Getin Holding S.A. Ним став президент Польсько-української торгової палати Яцек Пєхота.

Контекст

Нацбанк тимчасово позбавив Getin Holding права голосу за 100% акцій «Ідея Банк» у зв’язку з небездоганною діловою репутацією холдингу та його основного власника Лешека Чернецького. НБУ встановив для них річний термін усунення порушення.

Про порушення

Прокуратура у Варшаві подала клопотання про попереднє ув’язнення щодо Чернецького. Йдеться про розслідування справи GetBack, що триває з 2018 року, а також підозру в шахрайстві щодо 1140 клієнтів «Ідея Банк» на суму 227 млн злотих. Як пояснив прокурор, тимчасовий арешт бізнесмена необхідний для висунення звинувачення підозрюваному, який майже два роки ухиляється від добровільної явки до прокуратури. Завдяки цьому прокуратура зможе видати йому міжнародний та європейський ордери на арешт.

Новий керівник

Згідно з повідомленням Getin Holding на Варшавській фондовій біржі, отримано відповідне рішення Комітету з нагляду та регулювання банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЗвіт за квітень щодо фінансового ринку від НБУ: докладно про всі зміни

Пєхота буде довіреним керуючим на період до усунення емітентом порушення, за яке було вжито міру впливу у вигляді заборони на здійснення права голосу акціями «Ідея Банк».

Хто такий Пєхота?

Пєхота – польський політик, який працював у Сеймі з 1985 по 2007 рік. Він був міністром економіки в уряді прем’єр-міністра Лешека Міллера з 2001 по 2003 рік та міністром економіки та праці в уряді прем’єр-міністра Марка Білки у 2005 році.

Продаж «Ідея Банк»

Наприкінці лютого 2022 року Getin Holding оголосила, що вдруге не змогла продати “Ідея Банк”. Укладений 10 листопада 2021 року договір про умови продажу 100% його акцій Першому українському міжнародному банку (ПУМБ) Ріната Ахметова розірвано через невиконання всіх умов переходу права власності до 25 лютого.

Важливо знати

«Ідея Банк» засновано 1989 року. У 2021 році його чистий прибуток склав 581,07 млн грн, але 2022 банк закінчив зі збитком у розмірі 649,88 млн грн. Станом на 1 березня 2023 року він займав 24 місце серед 66 банків, що працюють в Україні.