Одна з найбільших країн світу може відмовитися від крипти

У той час як знакове схвалення SEC спотового біткоїн-біржового ETF стимулює розвиток криптогалузі та зростання цін на цифрові активи, найнаселеніша країна світу розвіює свої криптовалютні мрії

Одна з найбільших країн світу може відмовитися від крипти

Одна з найбільших країн світу може відмовитися від крипти Фото: freepik.com

Не так давно індійські венчурні капіталісти сподівалися, що всередині країни буде створена потужна криптовалютна екоситема. Адреси ENS прикрашали профілі в X. Більше десятка венчурних фірм навіть знизили свої високі вимоги до кваліфікації, щоб найняти молодих аналітиків, які добре знаються на криптовалюті.

Популярність крипти стрімко зростала у всьому світі, а індійська технологічна сцена переживала справжній бум. Серед найбільших американських інвесторів був консенсус, що Індія подвоїть свій ВВП до 2030 року. Зокрема, за останні 10 років індійські стартапи вже залучили понад $100 млрд. Природно, що світові криптовалютні венчурні фонди ринули в Індію, сподіваючись повторити успіх, якого досягли Accel, Sequoia і Lightspeed десять років тому.

Це здавалося наступним логічним кроком. Бичачі прогнози базувались на тому, що в Індії проживає понад 100 млн учасників ринку криптовалют. Однак все пішло не за планом.

Цікаве по теміЯк змінилась вартість Bitcoin на фоні рішення SEC та чого очікувати

Індія без крипти

Коли ціни на крипту обвалились, ситуація в Індії почала кардинально змінюватись. Адреси ENS зникли з біографій X. Компанії відклали «в довгий ящик» заплановані криптопроєкти. Партнери переключили увагу на інші сектори, змінивши напрямки діяльності аналітиків, щоб ті відійшли від цифрових активів.

Але ціни були лише половиною проблеми в Індії. Не менш гострим питанням було обмежувальне регулювання центрального банку, Резервного банку Індії, який тривалий час виступав проти криптовалют. Незважаючи на те, що попередня повна заборона була скасована в суді, регулятори продовжували порівнювати криптовалюти зі схемами Понци (легендарна афера) і чинили тиск на банки, щоб вони не співпрацювали з будь-якими криптовалютними стартапами.

Coinbase швидко зрозуміла цю тенденцію. Її генеральний директор Брайан Армстронг згорнув діяльність біржі лише через кілька днів після тріумфального старту (у 2022 році, коли RBI відмовив у сумісності з ключовою платіжною мережею UPI).

Нові обмежувальні заходи, такі як 30% податок на криптоперекази та обов’язковий 1% TDS на купівлю віртуальних активів, ще більше знизили обсяги торгівлі.

Після того, як у 2021 році індійська біржа WazirX обробила понад $43 млрд, торік її обсяги впали до $1 млрд.

Читайте популярнеЯк впливає на криптоіндустрію прийняття спотових біткоїн-ETF

Відповідаючи в четвер, 11 січня 2024 року, на запитання, що він думає про те, що Комісія з цінних паперів і бірж США схвалила спотові біткоїн-біржові ETF від BlackRock, Fidelity, Invesco, Franklin та інших, голова RBI Шактіканта Дас заявив, що позиція індійського регулятора залишається незмінною.

«Наша позиція, моя позиція і позиція RBI щодо цього [криптовалют] залишається незмінною, незалежно від того, хто і що робить, — сказав він на конференції в четвер, підтвердивши свою стурбованість тим, що криптовалюта не має жодної базової цінності. — Для країн з економікою, що розвивається, і для розвинених країн також, рух по цьому шляху створить величезні ризики, які буде дуже важко стримувати в майбутньому».

Видалення компанією Apple з індійського App Store десятка глобальних криптовалютних застосунків, на які покладаються великі трейдери в Індії, частково через їхню здатність ухилятися від сплати податків, здається, стало останнім «цвяхом у труну», що закриває два роки жорстоких випробувань.

Також такі «чистки» в Google Play завершують подорож індійських криптовалютних стартапів. Мрії місцевих підприємців про web3 тепер «розбиваються об скелясті береги регуляторного опору».

Деякі підприємці все ще борються за індійську криптовалютну мрію, вимагаючи від Нью-Делі переглянути нереальний 30% податок на криптовалюту. Але законодавці продовжують непохитно утримувати свою позицію.