Банк Англії та Казначейство опублікували проєкт CBDC

Центральний банк буде ексклюзивним емітентом валюти, а люди та компанії зможуть зберігати її у цифровому гаманці, доступному через мобільні телефони чи картки

Банк Англії, центральний банк Сполученого Королівства, запустив довгоочікувану цифрову ініціативу фунта стерлінгів, рекламуючи потенціал нової платіжної системи та форми грошей.

Відповідно до консультаційного документу, пропонована цифрова валюта повністю контролюватиметься центральним банком, а домашні господарства та компанії зможуть зберігати її на цифрових гаманцях, доступних через гаджети або картки.

У Мінфіні вважають, що цифровий фунт може стати надійним та доступним засобом платежу в умовах цифровізації економіки:

«CBDC Великобританії – «цифровий фунт» – стане новою формою цифрових грошей для використання домашніми господарствами та підприємствами для повсякденних платежів. Як частина ширшого ландшафту фінансової системи, CBDC стане цифровим аналогом знайомих, надійних банкнот та монет, з дотриманням суворих стандартів конфіденційності та захисту даних».

Проблема конфіденційності буде вирішена шляхом анонімності гаманців у блокчейні центрального банку, а цифрова валюта буде непрограмованою, що означає, що влада не зможе контролювати те, як люди витрачають свої гроші.

Щоб впоратися з небезпекою відтоку депозитів із банківської системи, Банк Англії пропонує встановити початковий ліміт у розмірі від 10 до 20 тисяч цифрових фунтів стерлінгів на людину, що, ймовірно, забезпечить належний баланс між постійними ризиками та підтримкою проєкту.

Згідно з документом, якщо політичної та громадської підтримки для просування проєкту буде достатньо, спочатку буде розроблено та протестовано прототип технології, і лише потім пілотна версія. Дослідження показало, що навіть якщо це справді відбудеться, створення необхідної інфраструктури триватиме кілька років.

Рішення про введення цифрового фунта буде прийнято приблизно в середині десятиліття і буде значною мірою ґрунтуватися на майбутніх змінах у грошах та платежах. Найраніший етап, на якому може бути запущений цифровий фунт, — 2025 рік.

Раніше ми писали, що індійські банки вже починають тестувати цифрову рупію для безконтактних платежів у магазинах.