Фінальне обговорення проекту цифрового євро відбудеться у жовтні 2023 року – ЄЦБ

У разі позитивного рішення про емісію CBDC скористатися новим платіжним засобом європейці зможуть не раніше 2026 року

CBDC

У Європейському центральному банку заявили, що планують завершити роботи зі створення прототипу цифрового євро у другій половині наступного року, опублікувавши на цьому тижні свій другий звіт про хід реалізації проекту. У документі детально описуються варіанти дизайну та емісії європейської CBDC, які нещодавно були схвалені Радою керуючих ЄЦБ.

Також документ регламентує роботу посередників на фінансовому ринку, які відповідають за адаптацію нового платіжного засобу серед користувачів, види протидії, спрямовані на боротьбу з відмиванням грошей та інші завдання. Розробники кажуть, що структура CBDC передбачає безперешкодне поширення цифрового євро на всій території ЄС для здійснення будь-яких типів транзакцій.

Зазначимо, Європейський Союз є однією із приблизно 100 юрисдикцій у всьому світі, які розглядають можливість випуску цифрових версій суверенних валют. Дворічне розслідування ЄЦБ щодо цифрової валюти центрального банку (CBDC) завершиться у жовтні 2023 року, після чого лідери ЄС вирішать, чи її випускати. При цьому можлива дата випуску валюти – не раніше 2026 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільший німецький автовиробник подав п’ять заявок на товарні знаки, пов’язані з метавсесвітом та NFT

Ми раніше повідомляли, що Міністерство фінансів Великобританії заявляє, що широкомасштабний законопроєкт Великобританії про фінансові послуги та ринки (FSMB), який дасть регулюючим органам більше влади над криптовалютою, буде ухвалено до весни 2023 року.