НБУ має документи на купівлю колишнього Альфа банку: деталі

Національний банк України (НБУ) отримав неповні документи від потенційного покупця Сенс Банку, українського банку, який раніше належав російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. НБУ поки не схвалив продаж банку, і неясно, чи відбудеться продаж з огляду на чинні санкції проти Фрідмана та Авена. Тим часом НБУ просуває плани щодо націоналізації Сенс Банку.

Нацбанк получил документы_image

НБУ отримав документи від кіпрської компанії Karswell Ltd., власником якої є польський мільярдер Зігмунт Солож. Karswell Ltd. висловила зацікавленість у придбанні 75,6% акцій Сенс Банку (колишній Альфа банк). Однак НБУ поки не схвалив продаж, оскільки документи, подані Karswell Ltd., є неповними.

Крім того, формальними власниками Сенс банку є російські олігархи. У їхньому списку: Михайло Фрідман, Петро Авен та Андрій Косогов. Санкції проти них роблять малоймовірним схвалення продажу Сенс Банку. Причина в тому, що вони забороняють продаж активів, що належать Фрідману та Авену, і Сенс Банк є одним з активів, які підпадають під дію санкцій.

Контекст

Тим часом НБУ просуває плани щодо націоналізації Сенс банку. 29 травня Верховна Рада України ухвалила закон про передачу Сенс банку у державну власність. Очікується, що найближчим часом закон підпише президент Володимир Зеленський.

Націоналізація Сенс банку – важлива подія для українського банківського сектору. Сенс Банк є шостим за величиною банком в Україні. Саме тому його націоналізація підвищить роль держави у банківському секторі. Націоналізація також є ознакою прихильності уряду до захисту української фінансової системи від наслідків війни в Україні.