Один із держбанків може стати Банком розвитку: що це означає

В Україні один з державних банків пропонують зробити Банком розвитку, таким, як до прикладу KfW у Німеччині

Фото: motionarray.com

Фото: motionarray.com

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцев. Він також вважає, що такий крок допоможе підсилити процес відновлення країни і залучати додаткові інвестиції.

Він також додав, що ключовим моментом є не просто зміна назви, але й створення особливих нормативів і ліцензій для цього банку, що дозволить йому активніше залучати кошти.

“У цього банку має бути одне основне завдання – фінансувати відновлення, суб’єкти, які беруть участь у відновленні, спеціальні правила і спеціалізація на проєктах розвитку”- наголосив Гетманцев.

Гетманцев висловив думку, що процес реалізації цієї ідеї наразі йде досить повільно і потребує активізації. Додатково він підкреслив важливість посилення адміністративних потенціалів органів, які відповідають за відновлення.

Після націоналізації Сенс Банку у липні, в Україні опинилося п’ять державних банків, із яких чотири лідирують за величиною активів. Ці банки забезпечують значний внесок у чистий прибуток та займають вагому частку в активах банківського сектору країни