Попит на використання Системи BankID НБУ зростає: підсумки ІІ кварталу 2023 року

Українці активно використовують систему ідентифікації BankID. У НБУ повідомили, що у ІІ кварталі 2023 року кількість успішних запитів з використанням Системи становила 8,4 млн, що на 5% перевищило показник попереднього І кварталу.

Деталі

Заступниця директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Ольга Василєва розповіла:

Зараз ми спостерігаємо невелике, але стабільне зростання кількості успішних ідентифікацій у системі. Це позитивний тренд в умовах воєнного стану. Крім того, серед комерційних надавачів послуг ми фіксуємо попит на використання системи не тільки з боку фінансового сектору, а також і з боку інших комерційних компаній

Так, кількість успішних запитів з використанням Системи BankID НБУ у квітні – червні цього року становила 8,4 млн. Це на 5% перевищило показник попереднього, I кварталу 2023 року, та майже на третину (на 29%) – минулорічний показник II кварталу 2022 року.

На сьогодні Система BankID НБУ налічує 127 учасників: 39 банків-ідентифікаторів та 88 абонентів – надавачів послуг. У II кварталі 2023 року до неї підключилося шість нових абонентів – надавачів послуг. Серед них, зокрема, й надавачі нефінансових послуг.