Президент України представив Голову Національного банку України Андрія Пишного

Джерело новини – сайт НБУ

Сьогодні, 10 жовтня 2022 року, Президент України Володимир Зеленський офіційно представив  команді Національного банку новообраного Голову Національного банку Андрія Пишного.

Участь у заході також взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що новий Голова Національного банку України є досвідченою людиною в фінансово-банківській сфері. “Дуже важливо, щоб у НБУ була атмосфера стабільності і впевненості”,  – наголосив він. Глава держави зауважив, що розраховує на продуктивну роботу єдиної команди Уряду України і Національного банку, збереження та посилення існуючого рівня відносин із міжнародними фінансовими інституціями.

“Очікую, що новий Голова НБУ разом з урядом наблизять підписання нової програми з Міжнародним валютним фондом”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський, представляючи Голову Національного банку.

Андрій Пишний зазначив, що його призначення на посаду Голови Національного банку України відбулось у надзвичайно турбулентний час, сповнений викликів і загроз для нашої держави. Він подякував Президентові України, парламенту та українському суспільству за довіру і можливість очолити таку потужну інституцію як НБУ.

Серед власних головних пріоритетів на чолі Національного банку України Андрій Пишний назвав макроекономічну стабільність у країні; ефективність макроекономічної політики; конструктивні перемовини з міжнародними партнерами; збереження стійкості банківської системи.

“Наступний рік буде непростим. 38 млрд дол. США – загальна потреба у фінансуванні. Його залучення – це спільна справа для усіх урядових організацій, над якою ми будемо працювати”, – заначив він.

За словами Голови НБУ, дуже важливо продовжувати предметні, конструктивні  перемовини з міжнародними партнерами, щоб отримати той ресурс, який сьогодні необхідний Україні, аби вистояти, перемогти і започаткувати програму відновлення.

“Національний банк під моїм головуванням буде впроваджувати ті системні масштабні реформи, які потрібні Україні для прискореної інтеграції в європейське співтовариство. Можу вас запевнити, щойно ми побачимо щонайменшу можливість відновлення цього реформаторського курсу, в межах якого завжди працював Національний банк, ми його продовжимо”, – сказав Андрій Пишний.

Андрій Пишний також акцентував, що інституційно сильний та незалежний Національний банк є запорукою макроекономічної стабільності.

Промова Голови Національного банку Андрія Пишного – тут.

Відеозапис заходу: https://youtu.be/bglpws98GSg