Укрексімбанк страхуватиме судна в Чорному морі

За заявкою Експортно-кредитного агентства Державний Укрексімбанк долучився до державного проєкту зі страхування суден від воєнних ризиків у Чорному морі, випустивши акредитив на $10 млн

Укрексімбанк страхуватиме судна в Чорному морі Фото: freepik.com, pngwing.com, uk.m.wikipedia.org

Про це повідомляє пресслужба банку.

Нагадаємо, що Укргазбанк також почав страхувати судна в Чорному морі, випустивши аналогічний акредитив на суму $10 млн.

Україна разом з урядом Великобританії та 14 британськими страховими компаніями розробила механізм спеціального страхування суден, які використовують український морський коридор. До цієї системи залучено Експортно-кредитне агентство, а державний Укрексімбанк та Укргазбанк випустили відповідний фінансовий інструмент — акредитив.

«Реалізація такої важливої для економіки України ініціативи стало можливим завдячуючи тісній співпраці між Українським урядом, міжнародною компанією Марш МакЛеннан, ПрАТ «Експортне-Кредитне Агентство», Укрексімбанком та Укргазбанком», — йдеться в повідомленні пресслужби Укрексімбанку.

Страхування суден в Чорному морі

Через війну страхування експорту зерна з України ризиковане та дороговартісне. Ускладнило ситуацію і те, що у липні минулого року рф остаточно вийшла із «зернової угоди», укладеної за посередництва Організації Об’єднаних Націй.

У листопаді 2023 року уряди України та Великобританії, за участі 14 британських страхових компаній, створили проєкт «Єдність», розрахований на те, щоб дати судновласникам можливість отримувати доступне страхове покриття для транспортування зерна та інших товарів з України морем.

Система, серед іншого, спрямована на забезпечення судновласників і фрахтувальників страхуванням воєнних ризиків за відсутності безпечних коридорів для суден, що заходять і виходять із чорноморських портів.

«Питання безпеки — великий виклик для українських імпортерів та експортерів. Тому Укрексімбанк, як банк, який спеціалізується на наданні рішень для підтримки експорту, був радий долучитися до ініціативи Кабінету Міністрів. Завдяки реалізації цього інноваційного проєкту зі страхування, судновласники отримали можливість отримувати страховку ризиків, а наша держава зможе продовжувати виконувати місію надійного гаранта світової продовольчої безпеки», — сказав Член правління Укрексімбанку Олександр Щур.

Раніше ми писали, що загальний фінансовий результат банківського сектору України за 11 місяців 2023 року досяг вражаючої цифри у 130,55 млрд гривень. Детальніше читайте тут.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

В якому банку найбільше непрацюючих кредитів на кінець 2023 року – Гетманцев

НБУ змінив правила нарахування винагороди топменеджерам банків