Укрексімбанк за спільною програмою з ЄБРР надав українському бізнесу близько 700 мільйонів гривень інвестиційних коштів з грантовими компонентами

Державний Укрексімбанк успішно завершив кредитну програму з Європейським банком реконструкції та розвитку, спрямовану на підтримку Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі України з ЄС.

Спільна програма була впроваджена для довгострокового фінансування інвестицій в основні фонди малих та середніх підприємств у національній валюті.  Основні параметри кредитів передбачали суму в еквіваленті до 3 млн євро зі строком кредитування від 18 місяців на придбання нової техніки та обладнання, модернізацію виробничих процесів, впровадження енергоефективних технологій тощо.

Загалом за спільною програмою з ЄБРР Укрексімбанком профінансовано близько 100 субпроєктів на суму майже 700 мільйонів гривень.

«Хоча за умовами програми до позичальників не висувались вимоги щодо здійснення експортної діяльності, серед її результатів ми бачимо не тільки зміцнення внутрішньої конкурентоспроможності наших клієнтів, а й більш тісну економічну інтеграцію українського бізнесу з країнами Євросоюзу та розширення доступу національних виробників до зовнішніх ринків. Це цілком відповідає суті програми, очікуванням міжнародних партнерів, спеціалізації та місії банку», – зазначив член Правління Укрексімбанку Олександр Щур.

Географія розташування позичальників охопила більшість областей України. Кредитними коштами скористались представники широкого спектру галузей – сільського господарства, транспорту, виробництва харчових продуктів, переробки тощо. За рахунок коштів програми, серед іншого, профінансовано розширення виробництва хлібопродуктів у Хмельницькій області, встановлення систем зрошення у Черкаській області, збільшення виробництва продукції з пластику у Харківській області та придбання великої кількості різноманітного асортименту сільськогосподарської техніки і обладнання у Миколаївській, Чернігівській, Полтавській, Вінницькій та інших областях України.

Важливою складовою програми стала можливість отримання кваліфікованої технічної допомоги європейських консультаційних та інжинірингових компаній, яку профінансував Євросоюз. Крім того, після успішної реалізації проєктів підприємства-позичальники могли розраховувати на інвестиційні гранти від ЄБРР у розмірі до 15% кредиту. Загальна сума грантових коштів, безповоротно наданих клієнтам Укрексімбанку, які взяли участь у спільній програмі з ЄБРР, становила понад 1,6 мільйона євро.

Нагадаємо, що у червні 2023 року Європейський банк реконструкції та розвитку затвердив Укрексімбанку новий кредит у розмірі 50 мільйонів євро для забезпечення безперервного доступу до фінансування підприємств та муніципалітетів, які постраждали від війни.

Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Погляди, викладені в цьому документі, жодним чином не можуть бути використані для відображення офіційної думки Європейського Союзу