Агропросперіс Банк – «Банк Року-2022» у двох номінаціях

Козлов Сергій Миколайович – Член правління АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»

На ХІV Всеукраїнському конкурсі “Банк Року-2022”, який щорічно проводить Міжнародний фінансовий клуб “Банкиръ”, Агропросперіс Банк отримав одразу дві відзнаки – Найкращий банк для агробізнесу та Банк-лідер за надійністю заощаджень для фізичних осіб.

Визнання заслуг в агрокредитуванні банк по праву отримує вже четвертий рік поспіль, як єдиний в Україні банк, який спеціалізується на фінансуванні агробізнесу, має глибоку агроекспертизу та пропонує аграріям найбільш зручні та адаптовані до їхнього бізнесу кредитні інструменти. Цього ж року банк отримав ще одну важливу і заслужену нагороду – Банк-лідер за надійністю заощаджень для фізичних осіб». Надійність банку базується на багатьох факторах: чітка бізнес-модель, яка забезпечує йому дуже високу якість кредитного портфеля, міжнародний капітал США та Європи, найвищий рейтинг надійності депозитів, бездоганна репутація та неухильне дотримання усіх нормативів Нацбанку зі значним запасом.

Про те, як банк тримає фінансовий фронт, які можливості для заощаджень пропонує фізичним особам та як вдалося під час війни в півтора раза наростити обсяг коштів населення в банку поговорили з Сергієм Козловим, членом правління Агропросперіс Банку з корпоративного бізнесу.

Як вплинув воєнний стан на діяльність банку?

З першого дня повномасштабного вторгнення Агропросперіс Банк докладає максимальних зусиль для підтримки своїх клієнтів та українських громадян. Весь цей час ми забезпечували безперебійну роботу банку й дистанційних каналів обслуговування, проводили усі платежі та робили все, щоб наші клієнти отримували необхідні банківські послуги.

Стійкість банку та здатність обслуговувати клієнтів за будь-яких обставин були забезпечені повною готовністю резервного пункту та надзвичайно оперативним розгортанням ІТ-інфраструктури з використанням хмарних сервісів. Цей масштабний проєкт наші ІТ-спеціалісти успішно реалізували буквально за кілька тижнів.

Весь цей час банк відчував підтримку акціонера, міжнародних фінансових інститутів та західних партнерів, а також всебічне сприяння та злагодженість дій українських органів державної влади для забезпечення стабільності економіки та фінансової системи країни.

При цьому, Агропросперіс Банк не лише стоїть на захисті фінансового фронту, але й допомагає українським захисникам та державі. Ми перерахували 3 мільйони гривень у фонд підтримки Збройних сил України, наперед сплатили 5 мільйонів гривень податків, а також придбали військові облігації. Звичайно, роблять свій особистий внесок і працівники банку та їхні родини, долучаючись до лав збройних сил і територіальної оборони, регулярними благодійними внесками та волонтерською діяльністю. Разом – до Перемоги!

Які продукти користуються найбільшим попитом у вкладників?

Ми пропонуємо українцям три можливості заощадити та захистити власні кошти – класичні депозити, дебетову картку з відсотком на залишок та купівлю валюти під депозит. Попри складну та непрогнозовану ситуацію в країні звичайні депозити не втрачають популярності – адже це найбільш простий, швидкий та зрозумілий спосіб вкласти кошти. Однак, враховуючи воєнний стан та усі наявні ризики, для багатьох при виборі способу заощаджень на перше місце виходить безперешкодний доступ до коштів – коли за потреби в будь-який момент можеш забрати усі свої заощадження. Ідеальне рішення в цьому випадку – картка Мрія від Агропросперіс Банку, за якою нараховується до 11% річних на щоденні залишки без жодних обмежень щодо балансу і суми поповнення або зняття коштів.

Купівля валюти для подальшого розміщення на депозит – новий продукт, який запровадив Нацбанк у відповідь на виклики часу, – також користується дуже великим попитом у вкладників. З першого ж дня ми запропонували нашим клієнтам цю послугу і з дуже привабливими умовами: курс НБУ+1% і тільки комісія за купівлю-продаж валюти без жодних інших комісій та додаткових платежів.

Як змінився портфель депозитів фізичних осіб під час війни?

За результатами дев’яти місяців цього року обсяг коштів фізичних осіб в нашому банку збільшився в півтора рази і перевищив 600 млн грн. Безпосередньо строкові депозити за цей період зросли на 180 млн грн. Це дуже відчутне зростання, навіть, порівнюючи із довоєнним станом. Ми завжди намагаємося запропонувати нашим вкладникам привабливі умови, але примітно, що впродовж цього року ми жодного разу не пропонували максимальну для ринку ставку.

Які нові проєкти реалізували під час війни або плануєте запустити найближчим часом?

Переведення усіх послуг в онлайн – це тренд часу, який посилився під час пандемії, а в умовах воєнного стану став критично важливим. Ми маємо зручний онлайн-банкінг для фізичних осіб і, попри складну макроекономічну ситуацію, продовжуємо інвестувати в його розвиток і найближчим часом запустимо новий важливий функціонал. Також нещодавно реалізували можливість оплати картками в Google Pay та Garmin Pay, на черзі – Apple Pay.

При цьому, і досі важливим залишається обслуговування у відділенні. Тому, щоб бути ближчими до наших клієнтів, цього місяця ми відкрили нове відділення банку у м. Києві поряд з ст. м. Лівобережна.

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2022. №319 у державному реєстрі банків.

Редакція International Financial Club “BANKIR”