НБУ планує до кінця червня оновити Стратегію розвитку фінансового сектору

Національний банк спільно з іншими регуляторами нині працює над оновленням стратегії розвитку фінансового сектору. До кінця червня регулятор планує оновити стратегію з урахуванням поточних реалій та впливу факторів, яких нині зазнає наша фінансова система.

Як зазначає НБУ, посилаючись на слова очільника регулятора Андрія Пишного, наразі триває активна розробка, яка, як очікується, завершиться наприкінці цього місяця.

“Наразі Національний банк спільно з іншими регуляторами працює над оновленням Стратегії розвитку фінансового сектору, яка враховуватиме сьогоднішні реалії та вплив факторів, яких зазнає наша фінансова система. Наша мета – завершити цю роботу до кінця червня 2023 року. Рухаємося дуже активно”, – сказав Пишний.

Також Нацбанк обговорив реалізацію системи страхування військово-політичних ризиків. За словами голови НБУ, планується швидко перейти від концепції до реального втілення.

“Ми прагнемо якомога швидше перейти від концепції до реального втілення. В ЄБРР сьогодні над цим питанням працює потужна експертна команда, яка вже може запропонувати певну робочу модель для тестування, наприклад, у сегменті торгового фінансування. Це, поза сумнівом, стимулюватиме подальше відновлення української економіки. Очікуємо на розвиток цього питання”, — додав він.

Крім того, як уточнює регулятор, під час зустрічі з представниками ЄБРР обговорили й інші питання. Зокрема, статус співпраці з МВФ, виконання НБУ положень Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ, продовження реформи корпоративного управління в державних банках.