КРИСТАЛБАНК – іпотечний лідер України тримає позицію

Леонід Гребінський, Голова Правління АТ «КРИСТАЛБАНК»

Леонід Гребінський, Голова Правління АТ «КРИСТАЛБАНК»

Іпотечне кредитування у нашій країні, на жаль, не встигло досягти того рівня, який ще восени минулого року прогнозували фінансисти. Повномасштабна війна з рф змінила усі плани, скасувала усі прогнози. Особливо, довгострокові. Більшість банків або взагалі зупинили кредитування населення та знизили відкриті раніше кредитні ліміти, або влітку почали відновлювати короткострокові кредитні програми – з розстрочки або за кредитними картками, переважно для існуючих клієнтів. Хоча більшість погоджується: іпотечне кредитування, особливо за втрати власного житла багатьма українцями , може дати поштовх будівництву як ключовій галузі економіки країни. Сам на це орієнтується КРИСТАЛБАНК, лідер іпотечного ринку у минулі роки, який і сьогодні є однією з небагатьох фінустанов, що готові кредитувати придбання житла українцями. Тож, цілком справедливо, що вже шостий рік поспіль КРИСТАЛБАНК отримав нагороду «Банк №1 за умовами іпотечного кредитування» у межах XIV Всеукраїнського конкурсу «Банк року – 2022» від International Financial Club “BANKIR”

Перший іпотечний кредит для придбання нерухомості на первинному ринку КРИСТАЛБАНК надав у 2016 році, після 8 років фактичної зупинки ринку іпотечного кредитування внаслідок фінансової кризи, коли кредитування фізичних осіб в інвалюті було просто заборонено. Ситуацію ускладнювали й неналежна якість та темпи будівництва, а ще гірше — афери, що розквітали в той час на «первинному» ринку. Втім, намагання КРИСТАЛБАНКу посісти свою нішу, бути у ній кращими, готовність створювати продукти не для себе, а для своїх клієнтів, рівно як і вміння обирати партнерів, зіграли свою роль. Там, де інші, навіть крупніші та досвідченіші банки пробуксовували, КРИСТАЛБАНКу буквально за кілька років вдалося втілити унікальний кредитний продукт разом із надійним партнером — ПрАТ «ХК «Київміськбуд». А саме —програму іпотечного кредитування на первинному ринку житла під назвою «Від мрій – до дій», за умовами якої клієнти могли отримати дійсно наднизькі на ринку процентні ставки за користування кредитними коштами – від 0,01% річних. Як раз те, що потрібно для клієнта будь-якого банку —  надійний забудовник з багаторічною бездоганною репутацією та прийнятні умови кредитування, які дозволяють не лише взяти кредит, а й комфортно та своєчасно обслуговувати й повертати його, і при цьому — ремонтувати житло, забезпечувати родину, їздити відпочивати, навчати дітей та ін. Тим більше, що інші переваги програми, які забезпечував для своїх клієнтів КРИСТАЛБАНК, включали дуже швидкий процес надання коштів та спрощений пакет документів для отримання позитивного рішення, а також диференціацію умов кредиту залежно від кількості кімнат у квартирі або апартаментах, які купує клієнт, і відсутність витрат на оцінку нерухомості, скритих комісій, тощо.  І це довело свою ефективність – за час дії програми з 2016 по 2022 рік банк надав більш ніж 400 українським родинам змогу жити в обраних ними квартирах загальною площею понад  20 000 квадратних метрів за рахунок часткового кредитування.

Відтак, не дивно, що після початку війни та вимушеної призупинки кредитування у лютому 2022 р, КРИСТАЛБАНК вже у травні відновив однією з перших саме цю програму «Від мрій – до дій», розуміючи нагальні потреби українців у придбанні житла у кредит, особливо в умовах сьогодення. І не просто відновив, а й запропонував клієнтам такі ж вигідні умови як і раніше за різними варіантами програми, що дозволяють кожному обрати оптимальний, виходячи з власних фінансових можливостей та планів на майбутнє. Тож, отримати кредит за цією програмою можна від 1 до 10 років, із власним внеском – 30%, у сумі до 20 млн грн за ставкою від 0,01% річних під заставу житла, що купується, без додаткового забезпечення. Погашення кредиту відбувається за класичною схемою (зі зменшенням суми щомісячного платежу та нарахуванням відсотків на залишок заборгованості за кредитом) і може бути здійснено достроково без штрафів та обмежень.

Окрім придбання нерухомості на первинному ринку,  що може виявитися надто дорогим для деяких клієнтів, КРИСТАЛБАНК сьогодні пропонує також кредити на покупку житла на вторинному ринку.  Кредит можна отримати терміном від 1 до 15 років на суму до 20 млн грн із власним внеском позичальника від 30% від вартості нерухомого майна. Сума кредиту на придбання вторинного житла може досягати 70% його вартості. Процентна ставка за таким кредитом варіює від типу процентної ставки та строку користування коштами, що також можна повернути достроково без штрафних санкцій та без будь-яких обмежень.

І третя програма, що було відновлено КРИСТАЛБАНКом під час війни, це «Кредит під заставу нерухомості». Ця програма допомагає потенційним позичальникам розв’язати низку побутових питань, наприклад, придбати побутову техніку, зробити ремонт, облаштувати оселю енергозберігаючими приладами, придбати вживане авто та багато іншого, що потрібно для комфортного життя. Банк надає такі кредити у сумі від 50 тис. грн до 20 млн грн на строк до 7 років. Процентна ставка залежить від обраного варіанту кредитування та починається з 12% річних у гривні.

Як відзначає Леонід Гребінський, Голова Правління АТ «КРИСТАЛБАНК», «ще у травні-липні ми поновили ті програми кредитування, що найбільш користуються попитом та враховуючи ситуацію в країні є корисними для клієнтів на цей час». «Споживче кредитування під заставу нерухомості  допоможе українцям вирішити безліч проблем, як то придбання б\в автомобілів, здійснення ремонтних робіт, сплата будь – яких рахунків та багато іншого. Програми придбання нерухомості на первинному/вторинному ринку житла підтримають тих, хто вирішив переїхати до більш безпечних регіонів або тим, хто інвестує  в нерухомість. Сьогодні до нас за іпотекою звертаються клієнти, які вдруге та втретє вирішили отримати кредитування в КРИСТАЛБАНКу, бо впевнені: наш банк пропонує  найкращі умови кредитування, є клієнтоорієнтовним та надійним партнером, що для нас є безперечно надихаючим фактом», наголошує він.

Необхідно, вважає Л. Гребінський, завжди орієнтуватися на запити та потреби клієнтів та забезпечити для них такі умови и термін кредиту, які вони потребують, виходячи з рівня доходу та вартості житла, зокрема, максимально скоротити кредитне навантаження у першій період після придбання житла, коли люди потребують додаткових коштів на ремонт, переїзди та ін. Адже головне у банківському бізнесі – розуміння своїх клієнтів та постійна турбота про їхній комфорт та задоволення фінансових потреб.

Редакція International Financial Club “BANKIR”