КРИСТАЛБАНК – переможець конкурсу «БАНК РОКУ – 2023»

Доступність до фінансових послуг є важливим інструментом формування конкурентоспроможності будь-якої країни. Попри всі складнощі сьогодення, КРИСТАЛБАНК продовжує активно розвиватися, надавати якісні банківські послуги та реалізовувати стратегію розширення мережі відділень по всій України. 

15 листопада 2023 року КРИСТАЛБАНК став переможцем XV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «БАНК РОКУ – 2023»  та отримав нагороду «Банк, який працює стабільно та надійно в умовах воєнного часу» від International Financial Club «BANKIR».

Як банк працює в умовах воєнного стану, про нові банківські послуги, перспективи та плани на майбутнє онлайн-журнал “BANKIR” запитав у Леоніда Гребінського, Голови Правління АТ «КРИСТАЛБАНК».

– Українська банківська система отримала величезні виклики з початком руйнівної війни, розпочатої російським агресором проти нашої держави. Яку ефективність операційної діяльності нині зберіг КРИСТАЛБАНК?

– Високу. Чистий прибуток банку на 1 листопада склав  40,1 млн грн, це свідчить про високу рентабельність діяльності по активам та  капіталу. Станом на 01.11.2023р. обсяг активів 2,2 млрд грн, що забезпечило нам 43 позицію серед 65 банків України. Регулятивний капітал з початку року збільшився на  7,0% до  383,6 млн грн.

– Який у вас рівень капіталізації та кредитного рейтингу?

– КРИСТАЛБАНК має більш ніж чотирикратний запас капіталізації порівняно з обов’язковими нормативами та вдвічі більший ніж середній рівень достатності капіталу на банківському ринку: 45,7% при нормативі 10% та середньому значенні по ринку 25,3%, а достатність основного капіталу —  29,9% при нормативі 7% та середньому значенні — 14,9%.

До того ж у вересні цього року рейтингове агентство «IBI-Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг КРИСТАЛБАНК на рівні uaAA зі зміною прогнозу з «негативний» на «у розвитку» та максимальний рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5» (відмінна надійність).

– В Україні понад 60 банків. Які переваги роботи саме з вашим банком?

– Це вигідні тарифи, широкий вибір кредитних програм та оперативний розгляд документів.

Розуміючи гостру необхідність у підтримці економіки нашої країни та потреби українців в якісному житлі, ми ще у минулому році відновили кредитування приватним клієнтам. Зокрема, програму «Від мрій — до дій» для придбання нерухомості на первинному ринку, потім відновили «Кредити на придбання нерухомості на вторинному ринку».

Сьогодні КРИСТАЛБАНК пропонує фізичним особам усі кредитні продукти: кредит на нове житло, на житло на вторинному ринку, кредит під заставу, кредит на нове авто та на авто з пробігом, овердрафт і новий споживчий кредит — «Кредит на все», який можна отримати як готівкою, так і безготівково.

– Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну КРИСТАЛБАНК відкрив 17 нових відділень у різних містах країни. Не кожен банк може продемонструвати такі вагомі результати

– Наша ціль – максимальний доступ до фінансових послуг та продуктів для всіх українців. Від наших спільних зусиль сьогодні залежить у якій країні ми будемо жити: комфортній та фінансово інклюзивній чи в такій, де велика частина населення по суті перебуватиме поза сучасної фінансової системи України.

Сьогодні КРИСТАЛБАНК має 40 відділень у 28 населених пунктах України та надає повний спектр банківських послуг корпоративним клієнтам і приватним особам.

До кінця року КРИСТАЛБАНК планує відкрити ще 5 нових відділень.

– Активна цифровізація банківського сектору сприяє тому, що поступово зменшується кількість традиційних відділень, але частина клієнтів хоче приходити до відділень банку. На Ваш погляд, чому?

– Фізичні відділення все ще користуються великою популярністю серед українців, вони є важливим джерелом залучення нових клієнтів до банківських установ. Клієнти хочуть безпосереднього спілкування і консультацій. Деякі з них більш впевнено почувають себе під час обслуговування живою людиною, ніж при спілкуванні з чат-ботом. За статистикою, зраз 26–28% коштів залучаються онлайн, а 72–74% – це залучення через відділення. Цифри говорять самі за себе.

– КРИСТАЛБАНК працює і з  корпоративними клієнтами. Як розвивався цей напрямок бізнесу?

– Дуже активно: з початку року обсяг кредитів корпоративним клієнтам збільшився на  10,4% до  519,3 млн. грн., що відповідає 41 місцю на ринку України.

Ми кредитуємо бізнес, у тому числі беззаставні овердрафти, забезпечені іпотекою та заставою кредити для бізнесу. Ми посилюємо роботу з тендерними гарантіями та гарантіями виконання зобов’язань, активно працюємо в напрямку обслуговування валютних контрактів. Завдяки цьому росте клієнтська база. Наші сильні сторони в обслуговуванні контрактів – це конкурентні тарифи та оперативне опрацювання пакетів документів.

– Що нового можете запропонувати своїм корпоративним клієнтам? 

Зараз розробляється новий дистанційний банкінг для бізнесу і підприємців із зручним інтерфейсом та широкими функціональними можливостями для наших корпоративних клієнтів. Наприклад, у першій поставці буде швидка реєстрація у додатку за допомогою КЕП без візиту до відділення, підключення SMS (OTP-пароль) для входу до додатка і підписання платежів (додаткова безпека) тощо.

– Як війна впливає на діяльність банку? Що довелося змінити?

– Вже з впевненістю можемо сказати, що діяльність банку повністю адаптувалась до воєнного стану. Концепція іпотечного банку у воєнний стан змінилась на швидке реагування актуальних потреб клієнтів, так з початку повномасштабного вторгнення банк збільшив кредитний портфель за програмою «Автокредитування» (придбання нових авто через автосалони) майже в 3,5 раза.

Нині економіка України відновлюється більш швидкими темпами, ніж прогнозувалося урядом раніше. Всі ці фактори спонукатимуть банківський сектор до активного розвитку. Чи користується у вас попитом кредитування під заставу нерухомості?

– Програма кредитування «Під заставу нерухомості» після адаптації умов в частині рівня процентних ставок та збільшення строку кредитування (зрозуміло, що деяка невпевненість потенційних клієнтів у стабільності доходів у воєнний час продиктувала таке збільшення) користується у нас попитом та дозволяє нарощувати кредитний портфель.

Банк очікує поновлення первинного ринку будівництва та готовий запропонувати як діючий продукт, так і нові умови кредитування на придбання майна.

З перших днів повномасштабного вторгнення рф в нашу країну, КРИСТАЛБАНК підтримує Збройні Сили України, спрямовуючи основні зусилля на підтримку військових шпиталів.

– Банк запропонував клієнтам новий депозитний вклад «Допоможемо разом». При його відкритті клієнт автоматично донатить на ЗСУ. Загалом, банк вже надав благодійної допомоги на 2,4 млн гривень. Крім того, наші співробітники організували збір і за рік придбали медичних препаратів для лікування та підтримки поранених захисників на понад 700 тисяч гривень.

КРИСТАЛБАНК продовжуватиме підтримувати економіку України, а також допомагати рятувати наших військових. Адже тільки разом ми можемо здобути таку довгоочікувану Перемогу.

На XV  Всеукраїнському конкурсі  «БАНК РОКУ – 2023» Леонід Гребінський отримав особисту нагороду «За лідерство у банківській сфері імені В.П. Гетьмана».

Це одна з найпрестижніших нагород у фінансовій сфері України, яка вручається найкращим банкірам, які зробили значний внесок у розвиток банківської системи нашої країни.

З повагою редакція International Financial Club «BANKIR»